کد خبر : 3099 10 فوریه 2020 ساعت [ 13:15 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیین نامه تبصره ۱ماده ۷قانونکار قراردادهاي كار موقت به تصویب رسید

آیین نامه تبصره ۱ماده ۷قانونکار قراردادهاي كار موقت به تصویب هیئت دولت رسید . این آیین نامه تعیین حدا اکثر مدت قرارداد موقت در مشاغل و کارهای ،،غیر مستمر ،،می‌باشد. حدا اکثر قراردادهاي كار موقت مشاغل غیر مستمر ۳سال پیشنهاد شده بود که ظاهراً در هیئت دولت به ۴سال تغییر یافته‌است. برای تعیین مدت قرارداد […]

آیین نامه تبصره ۱ماده ۷قانونکار قراردادهاي كار موقت به تصویب هیئت دولت رسید .

این آیین نامه تعیین حدا اکثر مدت قرارداد موقت در مشاغل و کارهای ،،غیر مستمر ،،می‌باشد.

حدا اکثر قراردادهاي كار موقت مشاغل غیر مستمر ۳سال پیشنهاد شده بود که ظاهراً در هیئت دولت به ۴سال تغییر یافته‌است.
برای تعیین مدت قرارداد موقت ملاک شغل و کار خواهد بود یعنی کارفرما برای یک کار تا ۴سال میتواند قرارداد موقت با هر تعداد کارگر منعقد کند اما پس از گذشت ۴سال قرارداد آخرین کارگر شاغل در همان کار تا پایان موضوع کار دائمی تلقی خواهد شد .

نماینده کارگران گفت :این آیین‌نامه بر اساس تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار تدوین شد و به‌موجب آن وزارت کار متعهد شده بود این آیین‌نامه را به تصویب هیات وزیران برساند تا حداکثر زمان برای قراردادهای کارگران در مشاغل غیرمستمر تعیین شود.

تاجیک اضافه کرد: برای تعیین مدت قرارداد موقت ملاک شغل و کار خواهد بود یعنی کارفرما برای یک کار تا ۴ سال می تواند قرارداد موقت با کارگر منعقد کند ( قراردادهاي كار موقت ) اما پس از گذشت ۴ سال قرارداد آخرین کارگر شاغل در همان کار تا پایان موضوع کار دائمی تلقی خواهد شد .این آیین نامه مشمول کارهای مستمر نمی باشد ولی میتوان تبصره ۲ماده ۷ را بهتر تفسیر نماییم .

نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران گفت : این آیین نامه بعد از گذشت قریب به ۲۹ سال با تلاش فراوان و پیگیری های فراوان نمایندگان گروه کارگری به تصویب رسید.

نكته ؛ اين قانون براي مشاغل مستمر قابل اجرا نخواهد بود .

خبرگزاری خبرگزاری | خبرگزاری تمشیت

برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...