کد خبر : 2423 ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۷:۲۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ دلیل برای ریسک‌ پذیری کار آفرینان

امروزه برای کارآفرینان ، ریسک‌پذیری و رشد اقتصادی ، توام باهم حرکت میکند و کارآفرینان به‌طور مکرر وارد مقوله ریسک میشوند و ریسک کردن برای کارآفرینان نوپا ، ذاتاً یک امر ترسناک محسوب میگردد بدین معنا که انجام کاری که خطرناک به نظر میرسد . دلایل ریسک پذیری کار آفرینان بطور معمول ریسک کردن برای […]

امروزه برای کارآفرینان ، ریسک‌پذیری و رشد اقتصادی ، توام باهم حرکت میکند و کارآفرینان به‌طور مکرر وارد مقوله ریسک میشوند و ریسک کردن برای کارآفرینان نوپا ، ذاتاً یک امر ترسناک محسوب میگردد بدین معنا که انجام کاری که خطرناک به نظر میرسد .

دلایل ریسک پذیری کار آفرینان

بطور معمول ریسک کردن برای راه ‌اندازی کسب ‌وکار جدید ، همواره با ترس و تردید همراه است و برخی از آن اجتناب میکنند و ریسک ها ممکن است بزرگ یا کوچک باشند .

اگر برای پیشرفت در کسب و کار بخواهیم بدون ریسک قدم هایمان را کوچک برداریم ، ریسک کمتری را متحمل میشویم اما وقتی سرگذشت افراد موفق در عرصه کسب ‌وکار را بررسی کنیم شاهد این خواهیم بود که آنها ریسک‌هایی را پذیرفته‌اند که شاید هیچ‌کس مایل به پذیرش آنها نبوده است .

برای وارد شدن به مقوله ریسک و ریسک پذیری باید چند نکته کلی را رعایت نمایید :

 • ریسک جزء ذات کار آفرینی است : اگر میخواهید کارآفرین باشید پس روحیه ریسک‌ پذیری لازم است ، چراکه کارآفرینی با ریسک توام است ؛ کارآفرین باید بخشی از سرمایه شخصی خود را در مراحل اولیه راه‌اندازی کسب ‌وکار هزینه نماید و حتی ممکن است مجبور شود شغل دائمی خود را ترک کرده و منتظر بماند که آیا کاری که روی آن سرمایه گذاری کرده جواب میدهد .
 • ریسک انواع متفاوتی دارد : ریسک‌ها اصولا به ۲ دسته ” ریسک‌های بزرگ و تأثیرگذار و ریسک‌های کوچک و کم اثر ” تقسیم میگردد اما بهتر است با یک دسته ‌بندی دیگر نیز آشنا شویم ؛ ریسک‌ها از لحاظ پیش ‌بینی پذیری به ۳ دسته ” ریسک‌های قابل شناسایی ، ریسک‌های مبهم و ریسک‌های ناشناخته ” تقسیم میشود .
 • بازدهی ریسک : افراد ریسک‌پذیر ، به ریسک‌های ۵۰ -۵۰ با دیده خوشبینانه نگاه میکنند و ریسک‌هایی با احتمال موفقیت ۷۵ درصد را موفقیت قطعی به حساب می‌آورند ؛ البته ریسک همیشه با پاداش همراه نیست و همیشه باید اصل ” هزینه و فایده ” را در نظر بگیرید و ریسک حرکتی احتمالی است .
 • بدبینانه بودن ذاتی افراد در ریسک : انسان‌ها به‌طور ذاتی ریسک را خطرناک میدانند ، حتی افراد ریسک‌پذیر نیز از این قاعده مستثنی نمیباشند ؛ تفاوت افراد ریسک‌پذیر با افراد عادی در این است که آنها حاضرند همان ریسکی را که بالاتر از حد واقعی برآورد نموده‌اند بپذیرند اما ما اغلب در زمینه پیامدهای احتمالی شکست اغراق نموده و بدترین سناریوی ممکن را تصور میکنیم .
 • ریسک تفاوت بوجود میاورد : برخی ریسک‌ها به سود یا زیان‌ های بزرگی منجر میشوند و برخی ریسک‌ها پیامدهای کوچکی دارند ، برخی ریسک‌ها کسب ‌وکار شما را به اوج می‌رسانند و برخی ممکن است شما را کاملاً ورشکسته کنند ؛ در هر صورت همه ریسک‌ها یک وجه مشترک دارند ، آنها تفاوت‌ها را رقم می‌زنند پس از آنجا که اغلب مردم تمایلی به پذیرفتن ریسک ندارند ، افراد ریسک‌پذیر طبیعتاً افرادی متمایز از دیگران خواهند بود .

دلایل ریسک‌پذیری کارآفرینان از نگاهی دیگر :

 • محاسبه کردن ریسک
 •  اقدام به ریسک کردن
 • ریسک فرصتی برای یادگیری
 • ریسک تمایز بین رهبران و پیروان
 • ایجاد نوآوری بواسطه ریسک پذیری

 

ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

  در حال بارگذاری ...