کد خبر : 3082 9 فوریه 2020 ساعت [ 6:11 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایزو ۲۷۰۰۱ به روز رسانی شد

ایزو ۲۷۰۰۱ با وجود اتصالات گسترده جهاني، اطلاعات مي‌بايست به ‌صورت كنترل ‌شده در معرض استفادة مخاطبين قرار گرفته و در برابر تهديدهاي موجود عليه آن، به نحو مطلوب حفاظت شود. بدين‌منظور رويكردي تحت عنوان سيستم مديريت امنيت اطلاعات،‌ حاصل از تجارب و فعاليت‌هاي مستمر در دهه گذشته، در خصوص حفاظت از اين مزيت رقابتي […]

ایزو ۲۷۰۰۱

با وجود اتصالات گسترده جهاني، اطلاعات مي‌بايست به ‌صورت كنترل ‌شده در معرض استفادة مخاطبين قرار گرفته و در برابر تهديدهاي موجود عليه آن، به نحو مطلوب حفاظت شود. بدين‌منظور رويكردي تحت عنوان سيستم مديريت امنيت اطلاعات،‌ حاصل از تجارب و فعاليت‌هاي مستمر در دهه گذشته، در خصوص حفاظت از اين مزيت رقابتي سازمان‌ها پديد آمد که به تازگی به روز رسانی شده است.

در عصر افزایش استفاده از داده ها و خطر نقض امنیت اطلاعات و حملات سایری، مزایای یک ISMS واضح است. این سیستم نه تنها می تواند در به حداقل رساندن احتمال وقوع چنین نقایصی کمک کند، بلکه می تواند هزینه های مرتبط با ایمن نگه داشتن اطلاعات را نیز کاهش دهد.

استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ یکی از شناخته شده ترین استانداردهای بین المللی در مورد الزامات ISMS و به عنوان بخشی از مجموعه استانداردهایی است که به سازمان ها در مدیریت امنیت اطلاعاتشان کمک می کنند.

یکی از استانداردهای این مجموعه، ایزو ۲۷۰۰۷ با عنوان فناوری اطلاعات- روش های  امنیت- دستورالعمل هایی برای ممیزی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات است که دستورالعمل های شایسته ای را برای ممیزی موثر ISMS ارائه می دهد. این استاندارد به تازگی بازنگری شده تا اطمینان حاصل شود که همچنان مناسب با اهداف است و با به روز رسانی های استانداردهای مکمل خود از جمله ایزو ۱۹۰۱۱ همتراز می باشد.

این استاندارد راهنمایی جامع برای ممیزی الزامات ذکر شده در ایزو ۲۷۰۰۱ است و شایستگی ممیزان ISMS را ارائه می کند. همچنین انتظار می رود این استاندارد در ارتباط با دستورالعمل ذکر شده در ایزو ۱۹۰۱۱ استفاده شود.

موسسه استاندارد آلمان (DIN) مسئول کمیته تدوین کننده این استاندارد است. برای تهیه آن می توانید به فروشگاه ایزو در نشانی www.iso.org مراجعه کنید.

خبرگزاری خبرگزاری | خبرگزاری تمشیت

ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...