کد خبر : 3105 12 فوریه 2020 ساعت [ 8:09 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

راهنمای جدید بین المللی ISO/TS 26030 منتشر شد

مسئولیت اجتماعی صرفا در قبال تجارت نیست، بلکه باید همه افراد به آن پایبند باشند. به تازگی راهنمای جدید بین المللی برای بخش خواربار-کشاورزی منتشر شده است.

از پایان دادن به گرسنگی و چاقی تا حمایت از منابع طبیعی، صنایع خواربار و کشاورزی نقش مهمی در توسعه پایدار جهان ما دارند. استاندارد ISO 26000 یک مرجع بین المللی برای مسئولیت های اجتماعی است (ISO 26030) و راهنمایی های بهینه ای را برای کمک به سازمان ها برای کار به روشی اخلاقی و شفاف ارائه می دهد که به طور مستقیم به توسعه پایدار کمک می کند. در حال حاضر مشخصات فنی جدید برای صنعت خواربار-کشاورزی، از جمله ISO 26000 ، راهنمایی های بخش محور برای اجرا مسئولیت اجتماعی ارائه می کند.

مشخصه فنی ISO/TS 26030 ، مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار، راهنمای استفاده از ISO 26000:2010 در زنجیره غذایی، راهنمایی هایی در مورد چگونگی کمک یک سازمان به توسعه پایدار در زنجیره تولید غذا، ضمن ملاحضه کلیه قوانین ، مقررات و انتظارات ذینفعان محلی، ارائه می کند. این راهنما به نهادهایی مانند شرکت های غذایی، مزارع، شرکت های فرآوری و خرده فروشان کمک می کند تا صرف نظر از اندازه و موقعیت مکانی خود، فهرستی از فعالیت هایی را که آنان را به سوی مسئولیت پذیری اجتماعی سوق می دهد، آماده کنند.

مدیر کمیته فنی تدوین کننده این راهنما، Sandrine Espeillac ، اظهار داشت درخواست فزاینده ای از جانب مصرف کنندگان وجود دارد که خواستار اقدامات پایدار و مسئولانه اجتماعی در تمام مراحل زنجیره تولید غذا هستند که نیاز به سیستم ها و فرآیند های مورد توافق بین المللی را بر می انگیزد.

او  اضافه کرد:” بخش خواربار و کشاورزی تاثیر به سزایی در جهان ما و سلامتی ما دارد.”

” بنابراین بهره گیری از ISO/TS 26030 نه تنها باعث بهبود مسئولیت اجتماعی و پایداری در صنعت غذا می شود، بلکه به طور کل تاثیر مثبتی در جامعه نیز دارد. همچنین به سازمان ها در راستای مشارکت در۱۷ هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد نیز کمک می کند.”

به گفته Espeillac، مشارکت سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) در تدوین این سند، این تاثیر مثبت را تحکیم می کند.

علاوه بر آن، مشخصات فنی ایزو به هماهنگی رویکردهای مختلف پایداری در این بخش در سطح بین المللی کمک می کند و به کاربران یک مزیت رقابتی می بخشد.

ISO / TS 26030 همچنین موضوع یک نشست برای دستیابی به اهداف مسئولیت اجتماعی بود که در اوایل امروز در شورای اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی دولت فرانسه در پاریس برگزار شد.

این رویداد که توسط  La Coopération Agricole ، سازمان استاندارد فرانسه (AFNOR)  و BPI فرانسه برگزار شد، با سخنرانی رییس شورا و سخنرانانی از وزارت کشاورزی فرانسه، La Coopération Agricole و سازمان استاندارد فرانسه به همراه کارشناسان مسئولیت اجتماعی و استانداردسازی، افتتاح گردید.

مشخصه فنی ISO / TS 26030 کاربرد استاندارد ISO 26000 –راهنمای مسئولیت اجتماعی– برای بخش غذایی است که استاندارد پرچمدار ISO برای مسئولیت اجتماعی می باشد. این سند توسط کمیته فنی ISO/TC 34– محصولات غذایی– تدوین شده است که مسئولیت دبیرخانه آن به عهده ی فرانسه است.

خبرگزاری خبرگزاری | خبرگزاری تمشیت

ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...