کد خبر : 2401 ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۹:۰۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

صادرات استان آذربایجان‌غربی به۵۰ کشور دنیا

به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی و خبری صنایع ایران ، صادرات آذربایجان‌غربی به بیش از ۵۰ کشور جهان انجام میشود و در این زمینه بیشتر در تعامل با عراق ، ترکیه ، افغانستان ، پاکستان ، آذربایجان ‌، اتریش ، گرجستان ، ارمنستان و روسیه میباشد . صادرات آذربایجان‌غربی به کشورهای جهان جناب جعفرصادق اسکندری اعلام […]

به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی و خبری صنایع ایران ، صادرات آذربایجان‌غربی به بیش از ۵۰ کشور جهان انجام میشود و در این زمینه بیشتر در تعامل با عراق ، ترکیه ، افغانستان ، پاکستان ، آذربایجان ‌، اتریش ، گرجستان ، ارمنستان و روسیه میباشد .

صادرات آذربایجان‌غربی به کشورهای جهان

جناب جعفرصادق اسکندری اعلام کردند : در سال ۲۰۵۰ ، میزان اقتصاد جهان ۲ برابر افزایش می‌یابد و تمرکز اقتصاد جهانی در شرق آسیا یعنی چین ، هند ، اندونزی و ژاپن میشود و سهم اروپا و آمریکا از تولید ناخالص داخلی جهان کاهش خواهد یافت .

در سال ۱۳۹۶ کشور مکزیک ، نقش پررنگی در اقتصاد جهانی داشت و در بین ۱۰ اقتصاد برتر دنیا خواهد بود و در این رابطه تا سال ۲۰۵۰ از تولید ناخالص داخلی بالاتر از اقتصاد آلمان و بریتانیا قرار خواهد گرفت .

۱۰ اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۵۰ ، کشورهای چین ، هند ، آمریکا ، اندونزی ، برزیل ، روسیه ، مکزیک ، ژاپن ، آلمان و انگلیس هستند.

استان آذربایجان غربی دارای صنایع فولاد و فلزات اساسی ، صنایع الکترونیک ، تجهیزات پزشکی ، صنایع آبمیوه ، کنستانتره ، پوره ، صنایع شیمیایی و پتروشیمی ، درب های ضد سرقت ، انواع تریلر و کانتینر ، عایق‌های رطوبتی ، صنایع قند و شکر ، صنعت سیمان ، قطعات خودرو ، ماشین‌سازی و انواع مبل میباشد.

در حال حاضر ، ۱۲ درصد مجموع کل ذخایر معادن فلزی کشور در آذربایجان ‌غربی با میزان ۲۳۶ میلیون تن قرار دارد .

همچنین ۴۱ نوع ماده معدنی در ذخایر معدنی این استان همچون عناصر فلزی مس ، طلا ، تیتان ، کرمیت ، سرب ، روی و عناصر غیرفلزی کائولن ، سلیس و زغال سنگ وجود دارد .

در استان آذربایجان‌غربی در سال ۱۳۹۶ ، تعداد جوازهای تأسیس صادر شده ، یک هزار و ۲۶۷ میباشد این درحالی است که در کشور ۵۰ هزار و ۲۱۷ مورد جواز تأسیس صادر شده است .

همچنین تعداد پروانه بهره ‌برداری صنعتی استان ، ۲ هزار و ۲۷۶ و در کشور ۸۴ هزار و ۲۶۰ فقره بوده که به ۴۵۶ فقره با سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال و اشتغال ۵ هزار و ۱۸۲ نفر رسیده و پروانه اکتشاف نیز به تعداد ۲۲۵ و گواهی کشف به تعداد ۲۲ فقره صادر شده است .

مهمترین کالاهای صادراتی آذربایجان‌غربی شامل : انواع سیمان ، مصالح ساختمانی ، انواع انگور ، آب میوه و کنستانتره ، انواع لبنیات ، هندوانه ، سیب ، عسل طبیعی ، محصولات پتروشیمی و شیمیایی ، فرش و انواع سنگ ، صنایع فلزی و الکترونیک ، صنایع دانش بنیان ، صنایع خودروسازی و وابسته ، صنایع معدنی و کانی غیرفلزی و صنایع غذایی و دارویی میباشد .

 

ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...