کد خبر : 2352 ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۶:۰۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ورود صنایع کوچک به بازارهای صادراتی و توسعه تجارت ایران

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی و اخبار صنایع ایران ، معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کردند : صنایع کوچک و متوسط باید مدیریت گردند و در قالب هیأت های تجاری به بازارهای صادراتی وارد شوند . ورود صنایع کوچک به بازار صادرات و توسعه صادرات با مدیریت جهادی جناب مجتبی […]

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی و اخبار صنایع ایران ، معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کردند : صنایع کوچک و متوسط باید مدیریت گردند و در قالب هیأت های تجاری به بازارهای صادراتی وارد شوند .

ورود صنایع کوچک به بازار صادرات و توسعه صادرات با مدیریت جهادی

جناب مجتبی خسروتاج در همایش تقدیر از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک اعلام کردند : برای ماندن در صحنه و پیشرفت در این عرصه باید همگان شرکت داشته باشند تا آنهایی که از دانش و ظرفیت و توان بیشتری برخوردارند ، فرصت ظهور و حضور پیدا نمایند .

کلینیک های صادرات میتواند تاثیر خوبی داشته باشد و خوشه های صنعتی باید به سمت صادرات گرایی بروند و ارتباط و تعامل سازمان توسعه تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای تحقق در این امر مؤثر است .

جناب غلامرضا سلیمانی ، معاون سازمان صنایع کوچک نیز اشاره کرد : در سال ۱۳۹۶ ، ۲ میلیارد دلار صادرات برای بخش صنایع کوچک برآورد شد .

در سال ۱۳۹۶ ، در حدود ۵ هزار واحد صنعتی صادراتی در مجموعه شهرک‎ ها و نواحی صنعتی شناسایی شدند که ۱۲۰۰ واحد صنعتی ، مدارک و اسناد خود را برای بررسی عملکرد به سازمان صنایع و شهرک ‎های صنعتی ارائه دادند و ازین تعداد ، ۳۱۰ واحد صنعتی صادر کننده برتر شناخته شدند و از ۲۰ شرکت مدیریت صادرات و کنسرسیوم صادراتی برتر نیز در این حوزه تقدیر شد .

استان قزوین در سال ۱۳۹۶ ، در سطح کشور رکوددار واحدهای صنعتی کوچک صادرکننده بوده است.

سازمان صنایع و شهرک‎های صنعتی ایران به عنوان سازمان توسعه‎ای ، حامی صنایع کوچک و متوسط است و توسعه فعالیت‌های واحدهای صنعتی را بر عهده دارد .

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک اظهار داشت : با داشتن سهم ۹۰درصدی صنایع کوچک از صنایع کل کشور ، باید توسعه صادرات این بخش با مدیریت جهادی در اولویت قرار گیرد .

ایشان ادامه دادند : ما ۳ برنامه برای توسعه صادرات این بخش داریم و مدیریت جهادی یکی از ۳ برنامه و اولین حرکت برای توسعه صادرات است و همه مردم و تولیدکنندگان برای رونق تولید و صادرات و استفاده از کالای داخلی باید باهم همکاری داشته باشند .

در این راستا مدیر عامل سازمان صنایع و شهرک های صنعتی اعلام نمود که در حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی برای ۴ سال آینده هدفگذاری شده است .

ارسال دیدگاه

نرخ ارز و طلا

    در حال بارگذاری ...